Ua +38 093 727 87 63 | Tr +90 555 054 36 20 | Az 050 803 65 42

Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi

Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi, 12 Haziran 1930 yılında kurulmuştur. Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi Ukrayna’nın en kaliteli ve en prestijli üniversitelerinden biri olarak bilinmektedir. Üniversitenin kuruluş amacı ve yüklendiği ana sorumluluk alanı mühendis ve mimar yetiştirmektir. Bugün için, üniversitede 14 farklı uzmanlık dalı için mühendislik ve mimarlık bölümleri bulunuyor. Kharkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi, tarihi boyunca 80’den fazla ülkeye 60.000’den fazla uzman yetiştirerek göndermiştir.

Üniversite bünyesinde 38 bölüm ve 14 uzmanlık alanı bulundurur ve bu alanlarda tam zamanlı ve uzaktan eğitim verir. 7.000’in üzerinde öğrencisi bulunan Kharkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi, 500’ün üzerinde de akademik personeli de bünyesinde barındırır. Okul aynı zamanda Ukrayna’da mimarlık ve inşaat alanında en önde gelen eğitim kurumu olduğundan en iyi  akademik kadroya da sahip olan bir kurumdur.

Üniversitede eğitim sistemi reformları düzenli ve devamlı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu reformlarla birlikte de evrensel bir eğitim sistemi sağlanmaya ve güncel bir eğitim verilmeye çalışılmaktadır. Türkiye gibi ülkelerin yükseköğretim kurumları ile uluslararası bilimsel ve teknolojik işbirliğini başarılı bir şekilde geliştirmektedir. Kharkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi, Avrupa ülkelerinde aynı zamanda   Çin, Hindistan, İran, Türkiye, Azerbaycan, Rusya gibi ülkelerin yükseköğretim kurumları ile uluslararası bilimsel ve teknolojik işbirliğini başarılı bir şekilde geliştirmektedir.

Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesinde lisans 4 yıl, yüksek lisans eğitimi 1 yıldır. Mimarlık bölümü yüksek lisans 1.5 yıldır. Okul bölümleri içerisinde yapılan bilimsel araştırmalar dünyadaki saygın bilim insanları tarafından kabul gören saygın çalışmalardır. Bu nedenle de öğrencilerin bu okul içerisinde kendilerini geliştirmeleri için oldukça fazla imkan bulunmaktadır.

Harkov Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Universitesinde eğitim almanın başlıca avantajları:

1. Mezuniyetiniz ile sahip olacağınız mavi diplomanız farklı Avrupa ülkelerinde mesleğinizi icra edebilirsiz.
2. Avrupa üniversitelerine kıyasla yüksek eğitim kalitesi ve ucuz eğitim ucretleri.
3. Kharkiv şehri Ukrayna’nın en büyük şehirlerinden biridir, uzun zamandır Ukrayna’nın ilk başkenti olmuştur.
     Kharkiv en çok öğrencilerin şehri olarak tanınmaktadır.
4. Çalışma, kültür etkinliklerinin tadını çıkarma, güzel parklarda yürüyüş yapma ve öğrencilerin hayatının en iyi şekilde tadını çıkarma fırsatı olan uluslararası öğrenciler için en arkadaş canlısı şehirdir.

Bölümler Rusça, $ İngilizce, $
Bakalavr ( lisans eğitimi ):
Mimarlik ve İnşaat  fakültesi 2050  2600
Yapı Mühendisliği , Hidroteknik Mühendisliği, Köprü Tasarımı, Jeodezi, Isıtma ve havalandırma, Belediye enerji şirketlerinin yönetimi, Proje yönetimi 2050

Department Contact Info

School Of Law

1810 Campus Way NE
Bothell, WA 98011-8246

+1-2345-5432-45
bsba@kuuniver.edu

Mon – Fri 9:00A.M. – 5:00P.M.

Social Info

Student Resources

Translate »