Ua +38 093 727 87 63 | Tr +90 555 054 36 20 | Az 050 803 65 42

Harkov Milli Savunma Üniversitesi Yangın ve Kurtarma Eğitimi

Ukrayna Harkov Milli Savunma Üniversitesi 1928 yılında kurulmuşdur. Hem Ukrayna’nın, hem de Avrupa’nın en prestijli okulu olan Harkov Milli Savunma Üniversitesi Yangın ve Kurtarma Eğitimi Departmanı bölümü ile geleceğin yangın kurtarma neferlerini yetiştiriyor. Bu okuldaki eğitmen kadrosu ve öğrencileri, ülke çapında sayısız yangın felaketini önlemiş, hem insan, hem de hayvan can güvenliğini sağlamış kişilerden oluşuyor. Yani aslında okul eğitim esnasında gönüllü staj eğitimi de veriyor.

Ayrıca bu üniversite hem ülkemizden, hem Amerika’dan, Avrupa’dan, Çin , İran, İsrail, Azerbaycan  kısacası dünyanın 75 ülkesinden öğrenci kabulü yapmakta. Önceleri bir enstitü olarak hizmet veren Harkov Milli Savunma Üniversitesi, 27 Haziran 2000 tarihinde yayımlanan bir kararname ile yüksek öğrenim kurumu, yani üniversite statüsüne kavuştu. Üstelik bu okulun pek çok bölümünde YÖK denkliği de bulunuyor. Ancak Yangın ve Kurtarma Eğitimi Departmanı görevlisi gibi bölümlerden mezun olan gençlerin YÖK denklik sınavına girmesine gerek dahi bulunmuyor. Çünkü bu bölümden mezun olan herkes, edindiği teorik ve pratik bilgiler doğrultusunda dünyanın her yerinde iş bulabiliyor. Tabi üniversitenin eğitim dilinin İngilizce ve Rusça olması da bu anlamda büyük avantaj oluşturuyor.

Dünya genelinden en basit prosedürler ve eğitim ücreti ile öğrencilere eğitim olanağı tanıyan en popüler ülke Ukrayna’dır. lisans Eğitim  4 yıl  yüksek lisans 2 yıl sürmektedir.  Eğitim dili Rusça ve İngilizcedir olup bazı üniversitelerde İngilizce eğitim seçeneği vardır. Ukrayna Harkov Milli Savunma Üniversitesinde Eğitim kalitesi oldukça başarılı olup, öğretmeye ve staja yönelik bir eğitim sistemi vardır. 

Fakultə

Rus dilində $

İngilis dilində $

Yangın Güvenliği  2000 2000
Sivil güvenlik 2000 2000
Translate »